ENGLISH FOR CHILDREN (4-6, 6-8 gadi)

Programmas pirmsskolniekiem un jaunāko klašu skolēniem

Programmas pirmsskolniekiem un jaunāko klašu skolēniem (4–10 gadi) Četru gadu vecumā bērni praktiski brīvi var sazināties par dažādām tēmām. Tieši saskarsmei ir liela nozīme šajā vecumā, un mēs šīs prasmes izmantojam mūsu skolā. Nodarbības notiek brīvā gaisotnē, tās radīšanā mums palīdz aizraujoši stāsti par mūsu grāmatu pasaku varoņiem un viņu neparastajiem piedzīvojumiem! To visu bērni labprāt apspriež angļu valodā. Tiek skartas arī sadzīves tēmas, izmantoti uzskatāmie palīglīdzekļi, lomu, galda un komandu spēles. Bērni mācās veidot un izmantot vienkāršas gramatiskas konstrukcijas, sāk lasīt angļu valodā. Grupas tiek veidotas atbilstoši vecumam. Kurss iekļauj trīs līmeņus:
  • English for Children 1 (11–12 mācību mēneši);
  • English for Children 2 (11–12 mācību mēneši);
  • English for Children 3 (6–7 mācību mēneši);
Pirmais kurss ir piemērots gan tiem bērniem, kas tikai sāk apgūt angļu valodu, gan tiem, kas jau ir pabeiguši kursu „English for Minis“.
Katrs kurss palielina vārdu krājumu par 500 vārdiem, bērni iegaumē 13 dziesmas un vairākas pasakas.
Mācību stundas notiek mazās grupās.
Tiek izmantoti speciāli izstrādāti augstas kvalitātes drukāti materiāli lasīšanai un rakstīšanai, kā arī gramatiski vingrinājumi.
Mācības notiek rotaļu veidā: bērni dzied dziesmas, labprāt skaita dzejolīšus, uzmanīgi klausās aizraujošus stāstus. Saskarsme notiek tikai angļu valodā, pamatojoties uz metodi, ka nekas netiek tulkots.

Mērķi un iemaņas

Bērni apgūst angļu valodu neformālā vidē, izmantojot visus informācijas uztveršanas līdzekļus. Galvenā uzmanība tiek veltīta valodas saprašanai un brīvai runāšanai. Vārdu krājums tiek pakāpeniski palielināts. Bērni ātri iemācās sarunāties par ikdienišķām lietām un saprast īsus stāstus angļu valodā. Gramatikas pamati tiek uztverti intuitīvi, neuzmācīgi un tiek nostiprināti ar speciālu spēļu un vingrinājumu palīdzību. Lasīšanas, rakstīšanas un gramatikas likumu apjoms tiek pievienots atbilstoši vecumam un zināšanu līmenim.

Vecums: 4–10 gadi

Pētījumi ir pierādījuši, ka galvas smadzeņu attīstībā pirmie seši gadi bērna dzīvē ir svarīgākie. Šajā periodā veidojas visas saites starp to šūnām, tiek stimulēta smadzeņu darbība, un otrās valodas apgūšana pozitīvi ietekmē bērna attīstību un intelektu. Taču pat pēc sešiem gadiem otru valodu var iemācīties bez īpašas piepūles un runāt gandrīz bez akcenta. Tomēr ap 11 gadiem spēja brīvi apgūt valodu tiek neatgriežami zaudēta. Ja bērni bērnudārzā un sākumskolā ir mācījušies otro valodu, tad viņiem ir priekšrocība gan mācībās skolā, gan vispār turpmākajā dzīvē. Tas ir izskaidrojams ar to, ka viņi ir ieguvuši sistematizētu zināšanu bāzi un pozitīvu attieksmi, iepazīstoties ar angļu valodu, un ir pilnībā gatavi turpmākām mācību procesam.

Grupas: no 4 līdz 8 audzēkņiem

Mūsu skolā mācības notiek nelielās grupās (no 4 līdz 8 cilvēkiem), dalīšana grupās notiek atbilstoši vecumam.

Mācību materiāli:

  • Mācību komplektā English for Children 1 ietilpst: 4 darba burtnīcas, 1 grāmata ar stāstu par Mortimeru, 1 buklets ar uzlīmēm, 1 audio CD, 1 mugursoma Mortimer English Club.
  • Mācību komplektā English for Children 2 ietilpst: 4 darba burtnīcas, 1 grāmata ar stāstu par Mortimeru, 1 buklets ar uzlīmēm, 1 audio CD, 1 mugursoma Mortimer English Club.
  • Mācību komplektā English for Children 3 ietilpst: 2 darba burtnīcas, 1 buklets ar uzlīmēm, 1 audio CD, 1 mugursoma Mortimer English Club.
Mēs izskatīsim bērniem interesantas tēmas, iepazīsimies ar angļu dziesmiņām, skaitāmpantiņiem un stāstiem. Grāmatas „Burvju lāde“ un „Mortija ierašanās“ dāvās piedzīvojumu un burvestību pasauli, bērni ceļos kopā ar Mortiju un viņa draugiem, sāks mācīties lasīt, rakstīt un veikt pirmos soļus gramatikas apgūšanā dažādos līmeņos.